Ship Life. Сім місяців добровільного рабства

ShipLifeОдразу скажу, що Ship Life не стала для мене якимось одкровенням. Колись я читав пару великих матеріалів про роботу на круїзних суднах, де умови екіпажу нагадують The Upside Down із серіалу “Дивні дива”. Тобто ззовні начебто всі бачать розкішний корабель, з яким пов’язані мрії про подорожі і відпочинок. Але його персонал існує майже виключно на прихованому від туристів “темному боці”, без натяку на комфорт, і працює, як проклятий.

Тим не менш, Ship Life – цікавий робочий щоденник, який ілюструє повсякденне життя океанського лайнера з погляду рядового офіціанта. Це постійна карусель між роботою і спробами вирвати якийсь час на особисті потребі і відпочинок. Це знайомство з великою кількістю людей з усіх куточків світу, з абсолютно різними характерами й цілями – з більшістю доводиться співпрацювати в замкнутих, ізольованих умовах. Звичайно, це дружба, конкуренція, конфлікти, романи, драми. І калейдоскоп локацій: від сирого Петербурга до палких Карибських островів.

Книжка написана просто і відверто. Цим і приваблює. Знаю, що нерідко у відгуках скаржаться не одноманітність подій. От тільки інакше й бути й не могло. Ship Life – розповідь людини, яка сумлінно працювала за розкладом і дотримувалася правил, а не шукала авантюр і пригод. Відчувається, що авторка не пробувала нічого спеціально прикрашати. Зізнаюся, де-не-де мені не вистачало подробиць і деталей. Можливо, зайві нюанси були викинуті під час редактури, а можливо, сім місяців безперервної праці саме так і запам’яталися – як стрічка окремих епізодів, які інколи мали продовження, але частіше раптово обривалися без логічно фіналу.

Таким, зазвичай, і є наше життя.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s