Beyond the Aquila Rift

BeyondTheRiftПро шотландця Аластера Рейнольдса я чув багато – врешті-решт він один із найвідоміших сучасних фантастов. Але взятися за його твори я вирішив тільки після прем’єри неймовірної анімаційної збірки LOVE DEATH + ROBOTS. Виявилося, що два епізода (які сподобалися чи не найбільше) – Beyond the Aquila Rift та Zima Blue – екранізації оповідань Рейнольдса.

Власне, зібрання його творів, що мені рекомендували, теж має назву Beyond the Aquila Rift. Це доволі товста книжка – 760 сторінок. Оповідання за форматом часто нагадують повноцінні завершені повісті, ніж порівняно короткі літературні концепти. Низка творів напряму пов’язана з циклом романів Revelation Space, який я (ще) не читав, і зазначу, що жодних незручностей це не викликало. Можливо, я не впіймав десь тонкі деталі контексту, але це не завадило повною мірою насолодитися талантом Рейндольдса як оповідача.

Він чудово вміє лише декількома ключовими деталями створити небанальний сетінг. Космічна пригода, стімпанк, постапокаліпсіс – байдуже. Рейнольдсу вдається все. А його герої не схожі на персонажі-функції. Вони завжди гармонічно доповнюють вигаданий світ, додатково розкриваючи його нюанси.

Саме цей баланс між цікавим ворлдбілдінгом і вмінням підтримати його відповідними дійовими особами мені сподобався більш за все. Не заважав навіть той факт, що Рейнольдс схильний знов і знов повторювати певні свої ідеї в різних оповіданнях (наприклад, він постійно звертається до трансгуманізму). У збірці майже немає слабких “прохідних” оповідань, і тому не дивно що її вважають однією з найкращих у фантастичному жанрі загалом.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s