Альцгеймер – не вирок!

TheEndofAlzheimerРаніше, коли людство було більш примітивним, а люди жили порівняно недовго, проблема хвороб, які виникають із віком, не стояла так гостро, як зараз. Але тривалість життя збільшилася й перед людиною постали нові страхи. З деякими, навіть за умов своєчасного діагностування, нічого не вдієш.

Деменція, на жаль, одна з таких хвороб. І перспектива поступово втратити себе, як особистість, перестати бути людиною, зрозуміло лякає.

“Альцгеймер – не вирок!” (в оригіналі книжка називається The End of Alzheimer’s) звісно не дає гарантованого способу лікування. Але містить поради, які допоможуть знизити риски появлення деменції.

Книга дуже детально – як для пересічного читача – розглядає біологічні особливості мозку і його взаємодії з іншими системами тіла. Написана вона не простою мовою – потонути в спеціальних термінах легко. Навіть не уявляю як би читав її англійською (та й у перекладі я, зізнаюся, пропускав деякі шматки тексту з надмірними подробицями).

Але, власно, рекомендації з підтримання здоров’я чіткі, зрозумілі і зведені в зручну таблицю. До речі, багато порад змусили згадати іншу важливу книжку – Why We Sleep. І можна сміливо сказати, що багатьом із нас ці настанови не сподобаються. У сучасному ритмі життя важко спати не менш як 7–8 годин, втриматися від надмірних порцій солодкого, контролювати вживання алкоголю й регулярно займатися корисними фізичними вправами.

З іншого боку, робити це набагато легше й дешевше, ніж лікуватися від наслідків. Для розумної людини – а ми все ж таки саме такі, homo sapiens – вибір здається очевидним.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s