Black Star Renegades

BlackStarRenegadesBlack Star Renegades у свій час активно хвалили західні медіа. Називали його “листом кохання до Star Wars”. А напередодні виходу сіквела книгу згадали знову. Читаючи рецензії, очікуєш отримати сучасну фантастичну сагу з захоплюючими пригодами, небанальними персонажами і привабливим сетінгом.

Насправді Black Star Renegades справляє вельми специфічне враження. Роман нагадує спробу переказати Star Wars, у яких головні сюжетні елементи були ретельно повторені з заміною на схожі аналоги. Вони називаються інакше, але одразу точно впізнаються. Наприклад, тут є орден охоронців всесвіту; у цих охоронців є своя характерна зброя; головна загроза представлена такою собі імперією. Звичайно, що центральний герой (точніше, один із двох центральних героїв) обраний долею й мусить імперію здолати. І, до речі, надпотужна вундервафля – аналог Зірки смерті – теж присутня.

Чи погане таке ідейне запозичення? Ясна річ, ні. Лукас, якщо відверто, теж був не надто оригінальним (приміром, немало візуальних елементів Star Wars він скопіював із коміксу “Валеріан”). Але біда Black Star Renegades в тому, що роман не додає жодних нових цікавих деталей до вже відомих речей. Він банальний, багатослівний і скидається на бліду китайську копію: зібраний, начебто, зі знайомих деталей, але працює так собі.

Єдине з чим у Black Star Renegades все в порядку – це темп. Книжка легко читається, не бариться зі зміною сцен. Думаю, тут спрацював багатий досвід Майкла Моречі як комікс-сценариста. От тільки жодного задоволення від подій, що розгортаються, я не отримав.

Повинен зізнатися: я кинув роман, прочитавши трохи більше третини. У сучасних умовах постійного дефіциту часу і профіциту розваг краще знайти для розради більш якісні речі.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s