“Таємнича пригода в Стайлзі”

StylesЦей роман (відомий також як “Загадкова пригода в Стайлзі”) – перший твір Агати Крісті й перша поява на публіці Еркюля Пуаро. Але я, прямо кажучи, не раджу починати знайомство з ними саме з цієї історії.

Так, тут презентовані всі важливі елементи класичного Cozy Mystery. Отруєння багатої дами при загадкових обставинах; великий дім, повний потенційних винуватих; набір різноманітних мотивів; енергійний Пуаро, що миттєво помічає важливі деталі і йде на декілька кроків попереду детективів із поліції. Є також очікуваний (хоча й не надто акцентований) зв’язок із подіями Першої світової війни – роман був написаний у 1916-му році.

Ось тільки на той час Крісті вочевидь не вистачало літературної майстерності, щоби налаштувати правильний темп подій і не загубити інтригу. Роман то завалює дрібними подробицями, то страшно сповільнюється, інколи навіть легко пропускаючи в хронології декілька тижнів. Крісті занадто часто проговорює вже відомі ситуації і явні деталі. Пуаро постійно нервується: то зникає, то з’являється знову. А його туманні натяки скоріш дратують, ніж підказують, де приховалася розгадка. Загалом, у “Пригоді…” він мало схожий на більш звичний пізніший спокійний і витриманий образ, який всі так люблять.

Як результат, приблизно на середині розповіді слідкувати за подіями стає дедалі нудніше, а фінал видається відверто затягнутим.

“Таємнича пригода в Стайлзі” – хороший маркер, від якого можна відмірювати подальший рост таланту пані Крісті. Але не більше.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s