“Свідок обвинувачення та інші історії”

TheWitnessCristieДумаю, що ця невеличка збірка коротких детективних оповідань Агати Крісті більше відповідає вимогам сучасності, ніж її повноцінні романи. На останні нерідко скаржаться через занадто повільний темп, надмірну кількість дійових осіб і затягнуті розмови. Але в короткому форматі подібні недоліки відсутні – Крісті відразу переходить до суті чергової детективної загадки, дає її розв’язання буквально 20–25 сторінок по тому і пропонує новий сюжет.

Незважаючи на стислість, літературна майстерність Агати Крісті тут відчувається повною мірою. В окремих розповідях вона встигає не раз, а три-чотири рази змінити головного підозрюваного. В інших – вміло користується містичними елементами або влучно розкриває приховані психологічні мотиви героїв.

Зазвичай, такі збірки мають лише декілька по-справжньому цікавих творів, а решта – як би цинічно це не звучало – просто заповнюють відведений об’єм сторінок, бо явно поступаються за цікавістю. “Свідок обвинувачення” приємний виняток із правил. Так, деякі історії доволі банальні, їм бракує міцної інтриги (правда, треба зробити обов’язкову знижку на час їхнього написання). Але таких тут меншість, і загалом збірка залишає приємне враження.

Окремо хочеться зазначити якість видань від “Клубу сімейного дозвілля”. Уся їхня серія книжок Агати Крісті має зручний компактний формат і акуратну привабливу обкладинку: і на поличку відрадно поставити, і із собою зручно носити.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s