Joe Golem: Occult Detective

JoeGolemВ альтернативній версії історії в середині 20-х років Нью-Йорк було частково зруйновано потужним землетрусом. Сорок років потому Велике Яблуко нагадує похмурий варіант Венеції: унаслідок зсуву кори мегаполіс масштабно підтопило, вулиці перетворилися на канали, а в покинутих кварталах і під водою ховається багато неприємних і небезпечних секретів.

Дехто Саймон Черч, англієць із таємничим минулим і знавець окультних наук, допомагає Нью-Йоркський поліції в розслідуванні найзагадковіших справ. Оскільки сам Черч через свій поважний вік рідко має змогу брати у, так би мовити, “польовій роботі”, його очима й руками виступає напарник Джо Голем – класичний hard-boiled детектив у капелюсі-федорі, плащі, з револьвером 38-го калібру й серйозними особистими проблемами.

Джо страждає від кошмарних снів, у яких він бачить криваві сюжети із середньовічної Європи, де відьми полюють на людей. Для захисту від цієї напасті один із монахів наважується порушити заборону церкви на використання прадавніх магічних знань і створює голема – величезного чоловіка з глини – з єдиним завданням. Знищити відьом.

Черч знає про видіння Джо. Але все, чим він може зарадити – це хитрий трав’яний чай, що викликає в напарника тимчасову амнезію. Детально розібратися в психічних розладах Голема Саймон не хоче – на це просто немає часу, бо потреби охорони міста від темних сил завжди стають на перше місце.

Комікс-серія Joe Golem складається з невеликих напружених історій, які хоча й пов’язані загальною хронологією, але в принципі можуть бути прочитані в будь-якій послідовності. Справа в тому, что кожен сюжет побудований за однаковою формулою: коротке знайомство з містом; презентація нової загрози й початок розслідування; видіння Голема, що дивним чином переплутані з реальністю Нью-Йорка; протистояння детектива із супротивником; фінал, у якому Саймон швидко замітає сліди і вгамовує напарника черговою філіжанкою чаю.

Ці самоповтори – головний недолік серії. Вона пречудово намальована, має нестандартний сетінг, цікавих персонажів, інтригу з характерними елементами палп-пригоди. Майк Міньйола і Крістофер Голден вигадують потужні артефакти, німецьких шпигунів, підводних монстрів, зомбі, відьом, окультних фанатиків. Це все по-своєму захоплює, але Joe Golem ніколи не розповість вам жодної тайни своїх персонажів, і навіть не спробує змінити сетінг і умови сценарію. Цей комікс – як манлива платівка, що застрягла на одному місці. Чекаєш, що історія якось продовжиться й розкриє нові деталі, натомість вона повторюється з самого початку знов і знов.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s