The Interdependency

TheCollapsingEmpireУ далекому майбутньому людство відірвалося від матінки-Землі й побудувало зоряну імперію Interdependency (“Взаємозалежність” у перекладі). Її назва з’явилася не просто так. Окремі планети й космічні поселення людей дійсно багато в чому залежать одне від іншого. Їжа, різні товари, цінні ресурси без зупинки рухаються по Потоках – просторових аномаліях, які дозволяють мандрувати зі швидкістю, значно вищою за швидкість світла.

Економікою керують благородні дома, кожний із котрих відповідає за певну сферу господарства. Ну і, звичайно, усі дома приймають участь у безкінечній боротьбі за право посадити свого представника на місце імператора.

Але раптом у місцевій грі престолів змінюються правила. По-перше, новим імператором стає молода рішуча жінка, що не особливо шанує стародавні традиції. По-друге, Потоки починають руйнуватися. А разом із ними – і вся імперія.

Джона Скальці й досі найчастіше згадують як автора мілітарі-серії Old Man’s War. Це гарна чоловіча фантастика з великою кількістю екшену й бойових футуристичних технологій. Але останнім часом Скальці впевнено доводить, що здатний на значно складніші книги. Цикл The Interdependency – один із прикладів.

За жанром – це насамперед політично-соціальна драма. Так, тут є місце й бойовим епізодам, і дослідженню таємничих космічних систем, але більшість уваги приділяється хитрим маневрам навколо трону. Скальці не цікавить повсякденність пересічного мешканця імперії. Його герої вийшли з вищих ланок влади. Змови, зради, підкупи, погрози, маніпулювання – книга одразу кидає в самий центр інтриг.

Взаємовідносини домів і некваплива драма певною мірою нагадують “Дюну” Герберта, тільки події тут розвиваються значно динамічніше. Хоча все одно не радив би The Interdependency тим, хто не готовий до детальних експозицій політичної ситуації й довгих бесід із тонкими натяками. Якщо не маєте нічого проти зазначених нюансів, нові книги Скальці ймовірно опиняться для вас взірцем якісної сучасної розважальної “розумної” фантастики.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s