“Таємниця козацької шаблі”

MysteryOfTheSaberКмітлива Наталочка раптово дізнається про козацьку шаблю, яку начебто було знайдено на місці однієї з давніх битв. Відомо, що реліквія потрапила не в ті руки, і теперь її хочуть продати і вивезти за кордон. Змову обов’язково треба перешкодити. За містичних обставин привид козака обирає Наталочку і її батьків для виконання важливої місії.

“Таємниця козацької шаблі” – це пригодницька повість для читачів молодшого/середнього шкільного віку. Не знаю, чесно кажучи, що говорять стандарти “Нової української школи”, а за старими правилами цю книжку рекомендували до читання у 5-му класі.

Повість чудово написана – у Зірки Мензатюк легка лаконічна літературна мова з гарними описами і влучними порівняннями. Специфічний настрій пригод “Таємниця…” створює буквально з перших сторінок.

А ось сюжет, як на сьогодні, здався відверто примітивним, навіть враховуючи цільову аудиторію. Детективні елементи дещо штучні. Пошуки шаблі доволі грубо тягнуть читача від одної української фортеці до іншої, і через це повість нагадує гарячкову екскурсію, ніж повноцінний художній твір.

Раджу читати “Таємницю…” раніше зазначеного вище рекомендованого віку. Молодші читачі (чи слухачі) навряд чи звернуть увагу на недоліки, зате дізнаються про цікаві історичні події й місця.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s