Подвійні стандарти

TwoСьогодні інтернет дізнався, що письменника Чака Вендіга, який останнім часом працював над Star Wars (трилогія Aftermath, міні комікс-серія Shadow of Vader), звільнено за “вульгарний і занадто політичний” зміст його твітів.

Звучить, як казна що. І сама Disney, звичайно, ніяких додаткових подробиць не розповідає. Але ситуація вельми проста. Вендіг не став стримувати себе у відповідях ультра-правим фанам Star Wars, які від самого “Пробудження сили” мітингують в мережі й ниють, що сучасний світ спаплюжив їхнє чудове дитинство.

Мовляв, не хочемо ми історій про нових персонажів і серйозних внутрішніх конфліктів. Тим більше ми не будемо терпіти темношкірих героїв на головних ролях і не бажаємо занадто довго дивитися на акторів азіатського походження. Герой-гей у книжковій трилогії Aftermath – це взагалі поза межами допустимого. Геїв у Star Wars бути не може.

Психологи, до речі, наполягають на тому, що людина сприймає найбільш агресивно те, що відчуває десь у собі й боїться цього.

Disney, як глобальна корпорація, зрозуміло не може, наприклад, НЕ показувати темношкірих героїв. І на героїв-геїв теж погоджується. Бо Disney робить глобальний продукт, що повинен бути цікавим для всіх ринків, соціальних і етнічних груп. Корпораціям важливо відповідати сучасним трендам.

З іншого боку, Disney на превеликий жаль не наважується захищати своїх авторів від нападок. Якщо говорити про Вендіга, то за його словами, пресинг розпочався одразу після виходу першого тому Aftermath і далі тільки посилювався. А коли Чак, нарешті, не втримався і прямо відповів у твітері, якої він думки про регресивних білих гомофобів, то одразу отримав від Disney червону картку. Бо набато легше придушити конфлікт ось у такий спосіб, ніж пояснювати власну позиції і провокувати неадекватів на подальші дії.

Але звільнення Вендіга – це теж провокація. Сумно, що останнім часом схожих випадків стає все більше.

Advertisements

One thought on “Подвійні стандарти

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s