“Славетне життя Ей-Джея Фікрі”

FikriАнотація на привабливій обкладинці детально пояснювала сюжетну задумку: похмурий вдівець Ей-Джей живе на острові, де тримає єдину місцеву книжкову крамницю. Він страшенно сумує за дружиною, багато п’є й не бачить у подальшому житті особливого сенсу.

Аж раптом у магазині з’являється дворічна дівчинка-підкидьок. Цей “дарунок долі” Ей-Джей, звісно, хоче віддати у відповідні державні органи, бо самостійно займатися важкою справою виховання навіть і не думає.

На подив дівча виявляється добре, кмітливе, слухняне й несподівано наповнює повсякденність Ей-Джея новим приємним змістом. Герой сам не помічає, як починає зцілюватися від туги, заразом змінюючи на краще життя всього острова.

Я очікував, що отримую маленький (240 сторінок) солодкий роман із хепі-ендом, який почнеться вже приблизно в другій главі й буде тривати аж до самого фіналу. Але Ґабріель Зевін приховала на сторінках легку детективну інтригу, декілька дотепних твістів і вдало збудувала загальну хронологію. Події відбуваються упродовж приблизно десяти років. Історія мінімум пару разів різко змінює настрій, встигає як слід насмішити й розчулити.

Як будь-яка мелодрама, “Славетне життя…” маніпулює почуттями. Тільки-но Зевін майстерно не перетинає межі, за якою спроби зіграти на емоціях стають занадто очевидними. Можливо це трохи наївна, але щира і зворушлива історія. Принаймні, мені так здалося.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s