The Hate U Give

TheGateUGiveШістнадцятирічна Старр Картер живе в США, у бідному «кольоровому» районі, але їздить у доволі престижну школу разом із білими підлітками. Суворий і принциповий тато навчає її не боятися захищати права темношкірих, але бойфренд Старр – білий, і дівчина хвилюється, що батьку це зовсім не сподобається. Старр обожнює своїх друзів дитинства, але втомилася від їхнього криміналізованого оточення. Водночас її товариші зі школи надто переймаються питаннями першого світу і просто не помічають погано прихованого расизму, з яким постійно стикається майже будь-яка темношкіра людина.

Іншими словами, Старр постійно балансує на межі між двома соціальними світами. І робить це доволі вдало, доки полісмен не вбиває на очах дівчини її темношкірого друга. Старр – єдиний свідок цієї трагедії, що ставить її перед достобіса складним вибором: усе замовчувати й дати владі виправдати вочевидь винуватого копа, або хоробро заявити про все вголос і зруйнувати свій так старанно збудований нейтральний образ (і стосунки з друзями разом із ним).

The Hate U Give вийшла на початку 2017-го і згенерувала навкруги себе надзвичайно потужний хайп. Неймовірно, але це той самий випадок, коли такий гамір абсолютно виправданий. Книжка бадьора, відверта й реалістична. Характер Стар виписаний живо й достовірно: вона кмітлива, енергійна, з гарним почуттям гумору. З її допомогою Енджі Томас влучно коментує соціальні деталі, перетворюючи книгу на потужний антирасистський меседж.

Я розумію, що основний конфлікт – суто американський. Питання насильства поліції за океаном звучить надто гостро. Через це важко позбутись відчуття, що книга експлуатує гарячу тему. Але й неможливо ігнорувати той факт, що The Hate U Give справді класно написана. Таким і повинен буде сучасний гострий соціальний Young Adult.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s