Batman: Damned #1

BatmanDamned_1“Джокер мертвий” – так звучить хук першого номеру Batman: Damned.

Цей комікс дав офіційний старт імпринту DC Black Label, який буде випускати “дорослі” комікси (як нові, так і збірки класичних історій). Сподівання на дебют були великі, і треба зауважити, що тандем Брайана Аззаралло й Лі Бернехо не розчаровує. Принаймні, якщо казати суто про зміст пілотного випуску.

Він починається з кадрів Бетмена в кареті швидкої. Невідомо яка халепа сталася з темним лицарем, але відразу зрозуміло: справи кепські. Брюс тікає від лікарів і поліції. За звичкою кликає на допомогу Альфреда, але той не відповідає (чому, і взагалі де він – невідомо). На допомогу раптом приходить ніхто інший як Джон Константин. Тільки врятувати Бетса навряд чи можливо – він сам не розуміє, що коїться з ним і не пам’ятає подій минулої ночі, після якої копи знайшли в затоці тіло Джокера.

Batman: Damned недвозначно натякає, що перед нами делюксовий продукт. Подвійний за стандартний обсяг сторінок (інші видавництва назвали б це Oversized Issue, DC “скромно” ставить позначку Book One). Збільшений формат аркушів у друкованому варіанті. Сувора мінімалістична обкладинка.

Всередині детальний арт. Гнітючі вулиці Готєму. Відчуття безумства і відчаю, які генерує Брюс Уейн, який вкотре дійшов до фінальної межі. Влучно виписаний текст із характерними нуарними інтонаціями супроводжує з першої до останньої сторінки.

Не знаю як Бетмен виплутається цього разу. Можливо, фінал розчарує (до речі в цій серії буде лише три випуски). Але Batman: Damned інтригує. Сподіваюся, він запропонує більше, ніж просто густу атмосферу і драматичні гарчання Уейна.

BatmanDamned_1_pic

P.S. Якщо ви раптом чули скандальні новини про комікс, у якому зображено пеніс Бетмена, то так, це – Batman: Damned, паперова версія (цифрову піддали цензурі). Тільки нервова збудженість навкруги цієї деталі мені відверто незрозуміла. Не думав, що сьогодні когось можна здивувати картинкою пеніса в офіційному дорослому виданні. Ну а по-друге, вочевидь неможливо так довго маскуватися під головного холостяка Готема, не маючи на готові цей важливий орган.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s