Abe Sapien

AbeУ Міньолаверсі стався апокаліпсис. Страшенні монстри різного калібру, що були ув’язнені в товщі землі і глибоко під водою, вирвалися на поверхню. Тепер вони бадьоро руйнують цивілізацію й полюють на людей. Одних просто вбивають, інших перетворюють на таких само монстрів.

Світовий порядок – який би він там не був – миттєво знищено. Великобританії вже немає, частини Азії теж. Агенція B.P.R.D. намагається хоча б локально підтримувати ситуацію під контролем, але ресурсів і рук не вистачає. До того ж один із головних агентів – Абрахам “Ейб” Сапієн – подався в самоволку.

У Сапієна криза самоідентифікації – він сам монстр за мірками пересічної людини. Тому вважає, що все, що відбувається, якось із ним пов’язано. Йому постійно маряться епізоди з минулого життя, коли він ще був чоловіком, а не потворою. Шукаючи відповідь на питання “Хто я?”, Ейб подається до мандрівки залишками Сполучених Штатів.

Abe Sapien був би дійсно класним коміксом, якщо б вмістився у дві або три збірки (п’ять стандартних випусків у кожній). На жаль, сюжет тут розтягнутий у серію аж із дев’яти томів.

Спочатку комікс трохи шокує жорстоким реалізмом. Надзвичайний контраст, якщо останнє, що читав із Міньолаверсу – це веселі пригоди молодого Гелбоя. Але поступово історія втягується у звичний ритм і формат такого собі пост-апокаліптичного роад муві, і раптом з’ясовується, що більшість сюжетних ситуацій уже десь бачив. Наприклад, в The Walking Dead, Sweet Tooth або в The Last of Us…

Ейб зустрічає попутників, намагається, як може, їм допомагати. Разом вони мандрують з однієї локації в іншу, а справи поступово стають усе гіршими. Сапієн вперто ухиляється від долі й ніяк не наважиться дізнатися правду про себе. Сюжет його слушно чекає й нудно тупцює на місці, повторюючи жанрові шаблони і драматичні сцени. Вбивають ще одного попутника, ще одне містечко розкриває свій страшний секрет (про який легко було здогадатися через штампи), Ейб згадує ще один шматочок свого минулого, і… все повторюється.

У підсумку Abe Sapien запам’ятався лише декількома сценами й персонажами, а сюжетно – більше втомив, ніж зацікавив.

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s