“Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі”

TzkuruЯ люблю Муракамі за його специфічного головного героя. Від книжки до книжки цей герой, у принципі, не змінюється зовсім.

Це чоловік. Середніх літ або молодий. Не те щоби красень, але й не поганець. Спокійний, зосереджений, професіональний. Любить просту і смачну їжу, яку нерідко сам справно готує. Слухає класичну музику і джаз (а якщо це герой більш ранніх творів – то любить ще окремі треки класичного року чи рок-н-ролу).

Головна ж, як на мене, риса героя Муракамі – здатність приймати світ і події такими, якими вони є. Навіть якщо трапилася справжня трагедія або коїться якась незрозуміла чортівня. Герой не стане занадто довго рефлексувати, відчайдушно заламувати руки і віддаватися емоціям, а буде вперто, послідовно намагатися змінити ситуацію на краще. Відновити баланс.

Це майже супергероїчна властивість у сучасному складному хаотичному світі.

Можу помилятися (через те що банально забув подробиці інших романів), але мені здалося, що в “Безбарвному Цкуру…” Муракамі вперше робить свого герой по-справжньому безпорадним. Начебто той поводиться як завжди. Але вміння бачити речі такими, якими вони є, і намагання точно збалансувати елементи свого життя на шальках умовних внутрішніх терезів йому вже не допомагають. Ззовні – майже чистий повсякденний дзен, а в середині – вічна мерзлота, яку герой сам розтопити не спроможній.

“Безбарвний Цкуру…” демонструє, що приваблива впевнена самодостатність не є запорукою щастя. І як би там не було людині хороше із самою собою, їй усе одно потрібен хтось ще.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s