“Цілодобова книгарня містера Пенумбри”

PenumbraСправжня хіпстерська містика із Сан-Франциско. Історія, герой якої влаштовується на роботу в таємничий книжковий магазин із чудернацькими відвідувачами й “секретним” відділом заборонених видань.

Перші глави створюють враження, що книжка ось-ось перетвориться на міське фентезі, яким усі його зазвичай уявляють. І десь у крамниці відкриються двері в прихований чарівний світ, що завжди був поруч (але який не можуть побачити “звичайні” люди).

Але нічого такого не відбувається.

Можна вважати це спойлером: у сюжеті немає магії. Замість неї – дива хмарних технологій. А також стартапи, бейгли, лофти, капустяни фреши й сучасне мистецтво. Так, розповідаючи тайни книгарні, Робін Слоун м’яко іронізує із сучасних трендів і типових заморочок країн першого світу.

Його книжка здається ідеальним засобом ескапізму: вона актуальна, швидко захоплює, її легко читати. А ще вона виконує хитро спланований фокус: наприкінці пригод сюжет виштовхує героя в “нормальне” (без жодного натяку на містику) місто, а читача – у реальний світ.

Герой, слід зазначити, приймає такий поворот подій легко й безтурботно. Він – як і ми всі – радий піддатися вірі в чарівні сили й бути цим ошуканим. І все ж робить правильний висновок: відчуття щастя й повноти життя не мають до магії жодного відношення.

Гарний приклад для наслідування.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s